• POWIATOWY ETAP OTWP

22.04.2023

W dn. 21 kwietnia odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP), który ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Naszą gminą reprezentowali dwaj uczniowie naszej szkoły – Piotr kl.IV i Mikołaj kl.VIII. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą m.in. z zakresu chemii, fizyki oraz umiejętnościami praktycznymi (np.udzielanie pierwszej pomocy, podstawy gaszenia pożarów). W ogólnej klasyfikacji Mikołaj zajął II miejsce. Gratulujemy!

• SPOTKANIE Z PISARKĄ

22.04.2023

W dniu 21.04.2023r.  Ania z kl.6, Amadeusz z kl.5 i Ignacy z kl.2 mieli okazję spotkać się z pisarką dziecięcą panią Martą Milewską. Spotkanie autorskie odbyło się w Wojewódzkiej Bibliotece w Gdańsku. Pani Marta opowiadała o książce "Gucio, Łobuz i afera z kotami", a następnie uczniowie sami tworzyli kolaż swoich wymyślonych psów. Była też możliwość uzyskania od pisarki autografu i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. Książka "Gucio, Łobuz i afera z kotami" podpisana przez autorkę jest do wypożyczenia w naszej bibliotece szkolnej. Zapraszam serdecznie.

• DZIEŃ OTWARTY

22.04.2023

W dniu 19 kwietnia odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Przyszłoroczni uczniowie klasy pierwszej oraz zerówkowicze mieli okazje poznać naszą szkołę i zapoznać się z kolegami i koleżankami, a także ze swoimi przyszłymi nauczycielami. Na miłych gosci i ich rodziców czekało mnóstwo atrakcji: zwiedzanie szkoły, zabawy taneczne, warsztaty plastyczne, zajęcia sensoplastyczne, a także gwóźdź programu zamykanie w ogromnej bańce mydlanej. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym Naszą Szkołę za uczestnictwo w Dniu Otwartym i zapraszamy we wrześniu!

• KATYŃ ... OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

22.04.2023

Dzień 18 kwietnia 2023 r. na pewno zapisze się w historii naszej szkoły. W tym dniu społeczność szkolna, wraz z licznie przybyłymi gośćmi: przedstawicielami Rodzin Katyńskich, samorządowcami, przedstawicielami służb mundurowych, duchownymi, szkołami, rodzicami, uczciła pamięć Bohaterów Zbrodni Katyńskiej. W ramach programu edukacyjnego ,,Katyń… ocalić od zapomnienia” nastąpiło uroczyste posadzenie Dębu Pamięci oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej dla uczczenia pamięci majora WP Stanisława Połczyńskiego. Dwa Dęby Pamięci zostały przekazane do szkół podstawowych z terenu gminy Cedry Wielkie. Mają one upamiętniać starszego przodownika PP Jana Drehera oraz funkcjonariusz PP Mieczysława Sieciechowicza.

Uczniowie w programie artystycznym przedstawili krótki rys historyczny wydarzeń w katyńskim lesie w 1940 r. Uroczystość uświetniła asysta honorowa wystawiona przez 49. Bazę Lotniczą w Pruszczu Gdańskim. Wydarzenie to było żywą lekcją historii dla najmłodszych, lekcją o wydarzeniach, o których nie można zapomnieć, lekcją o ludziach, którzy oddawali życie za wolność Ojczyzny.

• SZKOLNY KONKURS NA "EKO STRÓJ"

17.04.2023

Z okazji nadchodzącego wielkimi krokami Światowego Dnia Ziemi zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie na EKO STRÓJ. Należy wykonać strój lub jego elementy (np. torebka, kapelusz itp.) z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np.: plastikowych butelek, nakrętek, worków, gazet, kartonów, folii aluminiowej. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach: klas 1-3 i 4-8. Ocenie podlegać będzie pomysłowość i staranność wykonania pracy. Pokaz strojów i rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 20 kwietnia. Za udział w konkursie uczniowie otrzymają dyplomy i ocenę z przyrody/biologii, a najciekawsze prace - nagrody.

• REKRUTACJA 2023/2024

06.04.2023

Rozpoczęliśmy rekrutację na rok szkolny 2023/2024. Wnioski należy składać w terminie:

-od 13 marca do 14 kwietnia 2023 r. do oddziału przedszkolnego,

-od 3 kwietnia do 5 maja 2023 r. do klasy pierwszej.

Szczegóły rekrutacji oraz wnioski są udostępnione na stronie szkoły www.spwoclawy.edupage.org w zakładce rekrutacja. Zapraszamy do naszej szkoły! Wkrótce ogłosimy DZIEŃ OTWARTY!

• WIELKANOCNE ŚNIADANKO

06.04.2023

W środę 05.04.2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Wocławach świętowali wspólnie nadchodzące Święta Wielkanocne, jedząc świąteczne śniadanko, kultywując tradycje pokarmów w koszyczkach wielkanocnych tzw. święconki, przygotowanej przez uczniów i rodziców. Z tej okazji już dziś życzymy wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

• WYNIKI I ETAPU POWIATOWEGO KONKURSU "Z KSIĄŻKĄ NA TY"

06.04.2023

W dniach 28 – 30 marca 2023 roku w siedzibie Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej – Filii w Pruszczu Gdańskim odbył się I etap konkursu czytelniczego, w którym udział wzięło ponad stu uczniów z dziewiętnastu szkół powiatu gdańskiego. Zadaniem uczniów klas II – VIII było rozwiązanie testów, w których wykazali się znajomością ustalonych regulaminem lektur. Wśród laureatów znależli się uczniowie naszej szkoły uzyskując:  II m. kl. 6 - Anna T., III m. kl. 5- Amadeusz K.D. Serdecznie gratulujemy!

• WSPANIAŁA ZABAWA W KLOCKOWNI

06.04.2023

3 kwietnia, uczniowie klasy pierwszej wybrali się na wycieczkę do Klockowni w Gdańsku Wrzeszczu. Klockownia to miejsce, gdzie można budować, tworzyć niesamowite konstrukcje z różnorodnych klocków, przy tym nieświadomie uczyć się i eksperymentować. Dzieci miały więc czas nieskrępowanej, twórczej zabawy i do domu wróciły pełne wrażeń.

• WSPOMNIENIE

06.04.2023

W piątkowy poranek uczniowie klasy VI wraz ze szkolnym chórem przypomnieli społeczności szkolnej postać Jana Pawła II. W autorskim programie przedstawili najważniejsze wydarzenia m.in. spotkania z młodzieżą, z chorymi, liczne pielgrzymki. Następnie rozstrzygnięto konkurs ,,Palma Wielkanocna”. Gratulujemy aktorom oraz małym plastykom!