Zapraszamy do zapoznania się z wykazem dzieci przyjętych na rok szkolny 2022/2023 do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Obrońców Ziem Polskich w Wocławach.

Zapraszamy do zapoznania się z wykazem dzieci przyjętych na rok szkolny 2022/2023 do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Obrońców Ziem Polskich w Wocławach.
Dzieci przed przerwą świąteczną, zgodnie z tradycją naszej szkoły, przygotowały świąteczne śniadanko. Zostało one zorganizowane po ponad dwuletniej przerwie, dlatego uczniowie byli bardzo zadowoleni, że mogli wspólnie usiąść do stołu. Po śniadanku uczestniczyły w zajęciach projektowych. Poznały tradycje wielkanocne w Polsce, na Ukrainie oraz innych państwach, tańczyły, śpiewały i świetnie się bawiły. Następnie na sali gimnastycznej odbył się apel z okazji Wielkiej Nocy. Klasa 7 przygotowała pantomimę o tematyce religijnej. 14 kwietnia to również rocznica chrztu Polski, dlatego w naszej szkole zaraz po apelu, odbyło się przedstawienie przypominające to ważne wydarzenie w historii Polski.
Szanowni Grono Pedagogiczne, Pracownicy, Emeryci, Rodzice, Uczniowie oraz Przyjaciele Szkoły.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składam wiosenne życzenia, aby w czas Święta Paschy w Waszych sercach, rodzinach i domach zagościła radość, spokój i wielka nadzieja odradzającego się życia.
Beata Kwiecień dyrektor szkoły
W dn.11 kwietnia z rąk Starosty Powiatu Gdańskiego-Pana Mariana Cichon nagrody odebrały trzy uczennice naszej szkoły - Ania T. kl.V, Natalia M. kl.VII oraz Marcelina kl.VIII. Dziewczyny otrzymały wyróżnienia w XIX Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Powiatowa kartka świąteczna". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Drugoklasiści na zajęciach z edukacji przyrodniczej założyli mini ogródek klasowy. Wśród uprawianych roślin znalazły się: fasola, ziemniaki, cebula, słonecznik, rzeżucha, owies, kiełki rzodkiewki. Efekty pracy można było dostrzec już po kilku dniach. W klasie aktualnie się zazieleniło.
Trzecioklasiści na ostatnich zajęciach rozwijających, posługiwali się długopisami 3D, które zostały zakupione w ramach projektu ,,Laboratorium Przyszłości". Za pomocą takiego urządzenia można stworzyć wiele trójwymiarowych konstrukcji, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Uczniowie klasy 3, rysując dinozaury, przekonali się, że jest to świetna i kreatywna rozrywka, a nauka może być zabawą.
Pola Nadziei na Pomorzu 2022 - kwestowaliśmy w wielkiej zbiórce na rzecz podopiecznych pomorskich hospicjów. Dziś w finale akcji udział wzięły nasze uczennice Marcelina, Alicja, Nikola i Natalia, które stanęły na wysokości zadania jakim jest wolontariat. Dziewczyny o gorących sercach kwestowały po mszach świętych w Kościołach w Wocławach i Koszwałach. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!
2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dlatego w naszej szkole w piątek zrobiło się niebiesko w ramach solidarności z osobami mającymi Autyzm. Realizowaliśmy projekt ,,W cudownym świecie z wami niebieskimi motylami". Uczniowie poznali przyczyny niektórych, często nieakceptowanych zachowań osób z autyzmem, wzięli także udział w warsztatach. Takie dni, jak te piątkowe, mają na celu budzić świadomość młodych ludzi, ale również uczyć akceptacji inności.
Dnia marca 2022 r. odbyły się gminne eliminacje do XLV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Ochrona przeciwpożarowa, bezpieczeństwo, wiedza i zasady udzielania pierwszej pomocy to informacje znane uczestnikom turnieju. Wśród laureatów konkursu znajduje się grupa uczniów, która reprezentowała naszą szkołę. Dzielnie spisał się najmłodszy uczeń trzecioklasista Piotr W. zajmując II miejsce w kategorii klas I-IV oraz Michał, Oliwier i Mikołaj zajmując kolejno I, II, III miejsce w kategorii klas V-VIII. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, szczególnie laureatom, którym życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu.
Zachęcamy do zapoznania się z wynikami i relacją na https://zokis.eu/.../xlv-ogolnopolski-turniej-wiedzy...
Dziś uczniowie zakończyli udział w naukach wielkopostnych. Mamy nadzieję, że słowa skierowane przez ks. Marka Koziełło MS zapadną w sercach głęboko, a ręce będą gotowe na dawanie dobroci, miłości...
Serdecznie dziękujemy za wygłoszone nauki rekolekcyjne.
22 marca obchodzi się Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego. Nasze morze jest bardzo wrażliwe na zanieczyszczenia, gdyż jest akwenem płytkim, mało zasolonym, a wymiana wód trwa około 30 lat. Głównym problemem jest też eutrofizacja i przełowienie ryb, które zaburza cały łańcuch pokarmowy ekosystemu. Dlatego, też w naszej szkole odbyły się zajęcia projektowe, mające na celu uświadomienie uczniom co trzeba zrobić, żeby pomóc morzu i jego mieszkańcom. Podsumowaniem działań był happening - kolorowy przemarsz w okolicach szkoły.
Uczniowie naszej szkoły realizują program pt.,,Pomorskie Żagle Wiedzy. Edukacja Morska i Żeglarska w Gminach Cedry Wielkie, Suchy Dąb i Trąbki Wielkie”.
Pierwsze zajęcia odbyły się online, kolejne 19 marca w szkole. Każda z grup zrealizowała 3 tematy: flora i fauna Bałtyku, ochrona wód Bałtyku i jachty naszych marzeń. Efektem działań projektowych były rysunki jachtów, plakaty oraz mapy myśli.
28-30 marca REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE.
Szczegółowe informacje zostały umieszczone na e-dzienniku LIBRUS.
Powitanie Wiosny - zdjęciowa relacja ze szkolnej świetlicy.
Gmina Cedry Wielkie:
"Czerwiec to najbardziej wyczekiwany miesiąc wśród uczniów. Dlaczego? Zaczynają się wakacje. Dla niektórych równie wyczekiwany jest marzec. Wtedy właśnie uczniowie z najlepszymi wynikami naukowymi i sportowymi otrzymują stypendia wójta gminy Cedry Wielkie.
Tym razem w hali sportowej w Cedrach Wielkich wójt Janusz Goliński wręczył uczniom 30 stypendiów naukowych oraz 4 sportowe. Jest to rekordowa ilość przyznanych wyróżnień. ...
– Stypendium to nagroda za Wasz codzienny trud, który wkładacie, by osiągnąć tak znakomite wyniki w nauce albo na arenach sportowych. Jednak jestem przekonany, że ta najważniejsza nagroda jeszcze na Was czeka. Mam tu na myśli sukcesy, które osiągniecie w dorosłym życiu. Niech to dzisiejsze skromne święto będzie dla Was zapowiedzią kolejnych wydarzeń, z których będziecie szczęśliwi i dumni – gratuluje wójt Janusz Goliński.
Dodajmy, że aby otrzymać stypendium naukowe, należy uzyskać średnią ocen nie niższą niż 5,3 dla klas VII i VIII oraz 5,5 dla klas IV–VI. ... Sportowcy z kolei musieli osiągnąć indywidualne sukcesy, a więc zdobyć medal imprezy co najmniej o randze powiatowej. Nagrodzeni sportowcy reprezentowali takie dyscypliny sportu jak: taekwondo i piłka nożna.
Najwięcej, bo 13 stypendystów uczy się w Szkole Podstawowej w Cedrach Małych, 11 w podstawówce w Wocławach i 10 w szkole w Cedrach Wielkich.
Uczniowie otrzymywać będą stypendia za I semestr roku szkolnego 2021/2022 w wysokości 150 zł miesięcznie, od lutego do czerwca włącznie."
Zaczerpnięto ze strony: https://www.cedry-wielkie.pl/
21 Marca to Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował Dzień bez plecaka. Pomysłowość uczniów przeszła wszelkie nasze oczekiwania. Były i miski, koszyki, walizki itd. Następnie klasy 4-8 wykonały Marzanny. Pierwszy dzień wiosny zakończyliśmy wspólnym ogniskiem.
Powered by aSc EduPage