Drodzy Rodzice, Uczniowie!
Wiosenna przerwa świąteczna w bieżącym roku szkolnym odbywa się w terminie 1-6 kwietnia 2021r., są to dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Drodzy Rodzice, Uczniowie!
Wiosenna przerwa świąteczna w bieżącym roku szkolnym odbywa się w terminie 1-6 kwietnia 2021r., są to dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Drodzy Rodzice dzieci z oddziału przedszkolnego!
Zgodnie z rozporządzeniem MEiN od dnia 29 marca do dnia 11 kwietnia zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla oddziałów przedszkolnych. Zajęcia dydaktyczne prowadzone dla dzieci są on-line zgodnie z ustalonym planem zajęć.
Wszelkie bieżące sprawy można załatwiać w sekretariacie szkoły osobiście lub telefonicznie.
Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym szczegóły w ogłoszeniach w librusie.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji konkursu plastycznego "Powiatowa Kartka Wielkanocna". Oto niektóre z prac.
Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie klasy drugiej wykonali portrety Pani Wiosny oraz zamieścili wiosenne obrazki na wirtualnej tablicy. I od razu zrobiło się jakoś weselej :)
Najmłodsi pożegnali zimę i powitali wiosnę! Odbyło się ognisko z kiełbaskami i mini zawody sportowe biegaliśmy jak bociany na łące. Na koniec zrobiliśmy Marzannę, która przy śpiewie i okrzykach została spalona.
Święto Dnia Wody zachęciło klasę V do obejrzenia spektaklu ,, Kto nam kradnie wodę?", a następnie do podjęcia rozmowy na temat niemarnowania wody i wykonania wspólnych zadań z wodą w tle.
W naszej szkole odbywa się wyzwanie między klasami IV-VIII w liczeniu wykonanych kroków. Po 3 tygodniach prowadzi klasa VII z wynikiem 10380 kroków na osobodzień. Gratulacje.
Przypominam, że wyzwanie trwa do końca miesiąca.
Powodzenia
H. Wąsowska
W dniu 23 marca klasa V miała okazję uczestniczyć w lekcji online „Jak żyli ludzie 1000 lat temu?”. W jej trakcie mogliśmy dowiedzieć się jak wyglądały średniowieczne zabawki, jak ludzie 1000 lat temu dbali o higienę, czy co jedli na obiad, a niejedna z tych ciekawostek wywołała zdziwienie na twarzach piątoklasistów.
„Ludzki mózg to cudowny instrument pozwalający na odbieranie, przetwarzanie i generowanie bodźców. Stanowi niepowtarzalne centrum dowodzenia, steruje wszelkimi procesami zachodzącymi w organizmie, jest źródłem, magazynem i powiernikiem naszej tożsamości, naszych myśli, pragnień i wyobrażeń”.
Uczniowie z klas 4,5 i 7 mieli okazję przekonać się, jak bardzo kreatywny jest ich mózg. Na lekcji biologii/wdż rozwiązywali różne zagadki, rysowali postacie, rośliny i zwierzęta z innej planety oraz swoje wizytówki … kombinując, próbując i używając do tego wyobraźni. Nie dla wszystkich było to proste zadanie.
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie A.Chojnacka
„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda. Myję zęby, bo wiem dobrze o tym, kto ich nie myje ten ma kłopoty, Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć.”
Pod czujnym okiem p. Anny Lech naszej higienistki szkolnej dzieci z zerówki zgłębiały tajniki dokładnego mycia zębów
Dziekujemy p. Aniu
Nikt nie zostanie pominięty - to hasło , które powinno nam przyświecać nie tylko 21.03 - w tym dniu obchodzimy nie tylko 1 Dzień wiosny, ale także Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym dniu pamiętajmy o osobach z dodatkowym chromosomem 21 - akceptujmy i pomagajmy im w realizacji marzeń. # ZespółKolorowychSkarpetek to pokaz solidarności z osobami dotkniętymi Zespołem Downa.
Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Na terenie szkoły zajęcia stacjonarne odbywają się dla oddziału przedszkolnego.
Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19 funkcjonuje świetlica. Wszelkie pytania proszę kierować poprzez edziennik lub tel. 58 692 74 99.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Z poważaniem Beata Kwiecień - dyrektor szkoły
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu profilaktyki czerniaka prowadzonego przez Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii –Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka.
W ramach programu uczniowie klas 7 i 8 na zajęciach biologii poznali złote zasady profilaktyki czerniaka, zdobyli umiejętność przeprowadzenia samobadania skóry czy też różnicowania zmian podejrzewanych o charakter nowotworowy ze zwykłymi znamionami na podstawie zasady ABCDE (,,czerniakowe abecadło").
Zachęcamy również Państwa, rodziny i znajomych do zapoznania się z ulotką, filmem i do podjęcia tych niezwykle prostych, ale skutecznych działań profilaktycznych.
Link do filmu https://www.youtube.com/watch?v=H-RQqWIOXcI
Rodzice, przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 14/2021 Wójta Gminy Cedry Wielkie z dnia 27 stycznia 2021 r. w dniach 8 marca - 9 kwietnia 2021 r. trwa rekrutacja do oddziału przedszkolnego.
Wnioski rekrutacyjne dostępne są na stronie szkoły: https://spwoclawy.edupage.org/ w zakładce „Rekrutacja”.
Wypełnione wnioski należy dostarczyć osobiście do sekretariatu Szkoły.
Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie 58 692-74-99.
Każda skarpetka ma swoje drugie życie i czasami znika w czarnej dziurze pod pralką. Dlaczego tak się dzieje sprawdzali uczniowie klasy 2, poznając "Niesamowite przygody 10 skarpetek" Justyny Bednarek. Zainspirowani historiami z książki wykonali swoje skarpetkowe stworki.
Na czym polega praca bibliotekarza? Ile książek znajduje się w naszej bibliotece? Te i inne pytania skierowane były do pani Elżbiety Szczołek - bibliotekarki, która odwiedziła uczniów klasy drugiej. Dzieci z dziennikarskim profesjonalizmem przeprowadzały wywiad. Dzięki temu dowiedziały się wielu interesujących rzeczy o naszej szkolnej bibliotece. Dziękujemy pani Eli za spotkanie.
Dnia 09.03.2021 r. uczniowie klasy I zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników naszej biblioteki szkolnej. Zanim to jednak nastąpiło w pierwszej kolejności pierwszaki poznały zasady prawidłowego zachowania się w bibliotece i korzystania z książek. Później przyszedł czas na złożenie przyrzeczenia oraz dokonania aktu pasowania na czytelnika. Wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek i dyplomy.
Szkoła to miejsce gdzie również uczniowie mogą zaprezentować swoim rówieśnikom swoje pasje i zainteresowania. Tak też stało się na lekcji o kosmosie w klasie trzeciej. Uczniowie interesujący się wszechświatem przynieśli swoje książki, ale także opowiadali ciekawostki. Następnie wykonali pracę plastyczną i gwiezdne pojazdy.
Dzień Kobiet to okazja by podziękować zarówno tym małym jak i dużym kobietom. Dlatego chłopcy z klasy 5 przygotowali piękną prezentacje z życzeniami dla dziewczynek, a w między czasie wysłannik naszych klasowych mężczyzn odwiedził koleżanki z niespodzianką .
Powered by aSc EduPage