• WSPARCIE DLA RODZICÓW

Psycholog, pedagog specjalny i pedagog szkolny prowadzą działania wspierające funkcję wychowawczą rodziny w formie konsultacji indywidualnych dla rodziców zgłaszających się na rozmowę w sprawie trudności dydaktycznych lub wychowawczych z dzieckiem. Przekazują im informacje na temat punktów pomocy dziecku i rodzinie w różnych sytuacjach życiowych oraz udzielają wskazówek wychowawczych i wsparcia. Współpracują również z placówkami wspierającymi rodzinę (Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Sąd Rodzinny itp.) w celu udzielania efektywnej i wielopoziomowej pomocy oraz zapewnienia dzieciom optymalnych warunków rozwojowych.

Szkolni specjaliści zamieszczają na stronie internetowej szkoły (zakładka „Warto przeczytać”) ciekawe artykuły i materiały dla rodziców - pomocne w różnych sytuacjach wychowawczych.

RODZICU, ZWRÓĆ SIĘ DO PEDAGOGA BĄDŹ PSYCHOLOGA GDY:

- niepokoi Cię zachowanie dziecka,

- chcesz porozmawiać o dziecku i Twoich z nim relacjach,

- masz pytania dotyczące wyników w nauce dziecka i jego funkcjonowania w szkole,

- potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania,

- masz pytania i nie wiesz do kogo się z nimi zwrócić.

Dominika Myślińska – psycholog

Jolanta Abramowicz – pedagog szkolny