• ŻYCZENIA DLA MAM!

26.05.2022

Dla wszystkich MAM – z okazji święta – składamy najlepsze życzenia. Niech każdy dzień wspaniałą będzie przygodą, niech wszystko układa się tak, jak powinno, a słońce w duszy z dobrym nastrojem idzie w parze. Dużo szczęścia, zdrowia oraz spełnienia marzeń!

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

22.05.2022

W dniach 24-26 maja 2022 r. odbywa się egzamin ósmoklasisty.

Przypominamy, że są to dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Szczegółowe informacje ws. organizacji pracy oraz harmonogram dowozów ósmoklasistów zostały umieszczone w e-dzienniku.

• EKSPERYMENT I OBSERWACJA W KLASIE 2

Eksperyment i obserwacja dżdżownic

Uczniowie klasy II na zajęciach z zakresu edukacji przyrodniczej zapoznali się ze sposobem życia dżdżownicy, jej wyglądem, znaczeniem dla gleby, sposobem poruszania się. Pomocami dydaktycznymi były żywe okazy dżdżownic przyniesione przez uczniów, lupy, słoiki, ziemia, piasek, liście i woda. Drugoklasiści układając w słoikach warstwami ziemię, piasek i liście stworzyli środowisko dla tych bezkręgowców. Efekty tego doświadczenia będą widoczne za kilka dni. Później dżdżownice wrócą na wolność wypuszczone na szkolne trawniki.

• XI POWIATOWY KONKURS CZYTELNICZY

22.05.2022

XI Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Z książką na ty”, „Konkurs Pięknego Czytania”

W dniach 10 – 12 maja 2022 roku w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim odbył się trzydniowy „Konkurs Pięknego Czytania”. Udział w konkursie wzięło 104 uczniów z 19 szkół podstawowych powiatu gdańskiego. Jury oceniając przyjęło następujące kryteria oceny: płynność czytania, poprawność artykulacji głosek, tempo czytania (pauzowanie, interpunkcja) oraz dobór środków artystycznego wyrazu.

Wśród laureatów znajdują się nasze uczennice:

- klasa IV -Paulina P. miejsce III

- klasa V- Anna T. miejsce I

- klasa VI – Weronika P. miejsce I

Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• ROZSTANIA BYWAJĄ TRUDNE...

14.05.2022

W dn.13 maja naszą społeczność opuściła Pani Hania oraz Sofiia - uczennica kl. VIII. Pani Hania była pomocą nauczyciela dla uczniów z Ukrainy. Przez okres, który spędziła z nami dała się poznać jako osoba o wielkim sercu, czuła, odpowiedzialna i kompetentna. Mamy nadzieję, że każdy kolejny dzień będzie dniem realizacji planów i marzeń w ich Ojczyźnie. Jednak nie mówimy żegnajcie, mówimy do zobaczenia. Nasza współpraca będzie trwała nadal i może zaowocuje ciekawymi projektami. Dziś DZIEKUJEMY!

• BIEG PAMIĘCI OFIAR STUTTHOFU

14.05.2022

Dnia 12.05.2022 r. szesnastu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w 25 Biegu Pamięci Ofiar Stutthofu. Uroczystość rozpoczął dyrektor Muzeum Stutthof w Sztutowie, witając wszystkich przybyłych gości i uczniów. Uczestnicy oddali hołd zamordowanym więźniom w niemieckim, nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady (1939-1944) minutą ciszy. Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem ofiar, które zginęły w obozie śmiercią męczeńską. Następnie wszyscy zawodnicy udali się na trasę biegu. Gratulujemy naszym uczniom sportowej rywalizacji i wzorowej postawy podczas biegu pamięci.

• AKCJA "ŻONKIL"

11.05.2022

Na lekcjach historii w klasach 4-6 został przeprowadzony projekt edukacyjny - Żonkil Dzięki , któremu uczniowie dowiedzieli się czym było powstanie w getcie warszawskim. Żonkile - symbol akcji - symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby.

• WYCIECZKA DO MIEJSKIEGO TEATRU MINIATURA W GDAŃSKU

08.05.2022

Dnia 05.05.2022 r. uczniowie klas 0-III wybrali się na wycieczkę do jedynego profesjonalnego teatru dedykowanego dzieciom i młodzieży w regionie Trójmiasta. Uczniowie obejrzeli spektakl pt. "Tonja z Glimmerdalen" przedstawiający historię dziecka, które konfrontuje się z trudnym światem dorosłych i próbuje go zrozumieć. Zarówno sam wyjazd do teatru jak i spektakl wywołały wiele radości oraz pozytywnych emocji. Świadczyły o tym zadowolone i uśmiechnięte twarze dzieci.

• PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE DLA KLAS I-III

08.05.2022

Dnia 25.04.2022 r. naszą szkołę odwiedził Teatr Kurtyna z Krakowa. Uczniowie obejrzeli bajkę profilaktyczną pt. "Mapa skarbów". Jest to historia chłopca Oskara, który całymi dniami chciałby grać w gry komputerowe i robić psikusy rodzicom. Aktorzy w przystępny i interesujący sposób zapoznali uczniów z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, z dobrymi i złymi stronami Internetu, zaprezentowali właściwe sposoby zachowania się w sytuacji zagrożenia.

• O RANY! TULIPANY!

08.05.2022

Dziś, podczas Majówki z tulipanami, można było obejrzeć występy naszych uczniów z różnych klas. Uczniowie zaprezentowali piosenki, gimnastykę akrobatyczną oraz pantomimę. Serdecznie dziękujemy Uczniom, Rodzicom oraz Nauczycielom, którzy fantastycznie reprezentowali naszą szkołę.

• ROWEROWY MAJ

03.05.2022

4 maja rozpoczynamy udział w kampanii Rowerowy Maj. Po raz kolejny poprzez zabawę i elementy rywalizacji klasowej i indywidualnej promujemy wśród uczniów zdrowy styl życia.

• WYCIECZKA KLAS 4-6 DO WARSZAWY - DZIEŃ 3

03.05.2022

Ostatni dzień naszej wyprawy do stolicy był równie aktywny co poprzednie. Po sycącym śniadaniu ruszyliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie udaliśmy się na relaks do Ogrodu Botanicznego - gdzie mogliśmy podziwiać panoramę Warszawy. Podróż zakończyliśmy w Centrum Nauki Kopernik. Zmęczeni, ale szczęśliwi wracamy. Wycieczka była współfinansowana w ramach projektu ,,Poznaj Polskę" - na którą nasza szkoła zdobyła fundusze.