6 grudnia do drzwi zapukał św. Mikołaj. Od rana rozbrzmiewał w murach szkoły dźwięk dzwoneczka i śmiech obdarowanych... Mikołaj pamiętał o wszystkich.
Dziękujemy i zapraszamy za rok!
6 grudnia do drzwi zapukał św. Mikołaj. Od rana rozbrzmiewał w murach szkoły dźwięk dzwoneczka i śmiech obdarowanych... Mikołaj pamiętał o wszystkich.
Dziękujemy i zapraszamy za rok!
6 grudnia niech mury naszej szkoły wypełni świąteczny nastrój. Ubierzmy się na czerwono, nałóżmy mikołajowe czapki, świąteczne gadżety...
Może odwiedzi nas...
Andrzejki to okazja do dobrej zabawy i poznania tradycji oraz obrzędów ludowych. W klasach 0-3 odbyły się zabawy andrzejkowe. Nie mogło zabraknąć lania wosku, ustawiania butów i przekłuwania serc z imionami przyszłych sympatii oraz wielu innych wróżb. Andrzejkowa magia przeplatana była wesołymi tańcami. Dzieci bawiły się doskonale, wiedząc, że przepowiadanie przyszłości to tylko zabawa i trzeba traktować to z przymrużeniem oka.
W ramach innowacji pedagogicznej "Mały ekolog", co środę w grupie przedszkolaków, mają miejsce zdrowe śniadania. Dzieci uczą się samodzielnego przygotowywania kanapek, smarują pieczywo, kroją warzywa, utrwalają zdrowe nawyki żywieniowe.
W dniu 24 listopada 2022 r. grupa 0 spotkała się z dzielnicowym Panem Grzegorzem Kucharskim. Rozmawialiśmy na bardzo ważne tematy takie jak bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych, prawidłowe reagowanie w razie ataku psa, bezpieczeństwo w podróży samochodem, a także właściwe reagowanie w kontaktach z nieznajomymi. Dzieci z zainteresowaniem słuchały Pana Dzielnicowego a w podziękowaniu zaśpiewały piosenkę "Halo Panie Policjancie" oraz wręczyły książeczkę złożoną z własnoręcznie wykonanych rysunków.
Gmina Cedry Wielkie, Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich oraz OSP Koszwały zapraszają na Przejazd Świętego Mikołaja, który odbędzie się w dniach 3-4 grudnia 2022 r.
Zachęcamy do udziału w wydarzeniu. Dla najmłodszych słodki upominek!
Zapraszamy na spotkanie Rady Rodziców w dn.1 grudnia 2022 r. o godz.17.00.
Z okazji Dnia Pluszowego Misia klasy 0-3 przygotowały ciekawe zajęcia. Zerówkowicze poznali historię Dnia Misia, a także niedźwiedzie, które występują w przyrodzie oraz te, które są bohaterami bajek. Pierwszoklasiści zagrali w grę pt. "Wyturlaj misia". Efektem zabawy były przepiękne rysunki. Druga klasa opisywała swoje zabawki. Natomiast uczniowie klasy trzeciej, cali zmienili się w niedźwiedzie oraz wykonali wiele ciekawych zadań związanych z misiami. A przez ten cały dzień, wszystkim uczniom towarzyszyły pluszaki i bacznie przyglądały się lekcjom.
Realizacja Ogólnopolskiego projektu matematycznego (Nie)zwykła matematyka
Moduł I: Co w trawie piszczy
Zad.6-,,Wędrówki muchy”
Uczniowie klasy 7 na lekcji matematyki wykorzystali aplikację GeoGebra do odczytywania i zaznaczania punktów w układzie współrzędnych. Tworzyli obrazki poprzez połączenia wyznaczonych punktów. Oprócz tego było dużo kodowania z wykorzystaniem bloksów i kodów QR.
Mimo pochmurnego nieba oraz coraz niższych temperatur powietrza na zewnątrz, uczniowie klasy III uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Aktywność ruchowa poprawia samopoczucie ale jest również okazją do rozmów o ważnych sprawach dziecięcego świata.
W dniu kredki 22.10.22 zerówkowicze przeprowadzili kolejne zajęcia kulinarne. Naszym tematem przewodnim były naleśniki. Powodzeniem cieszyły się te z nutellą i dżemem truskawkowym. Nie obyło się również bez zdrowej wersji z ciasta szpinakowego.
22 listopada obchodzimy Dzień Kredki. Kredka to wspaniały przedmiot, dzięki któremu rozwijamy nasz umysł i wyobraźnię. Poprzez rysowanie możemy wyrazić nasze myśli i uczucia. Klasy 1-3 postanowiły więc wykonać ciekawe prace plastyczno - techniczne, których głównym bohaterem była właśnie kredka.
W dniu 15 listopada 2022 r. klasa VIII wybrała się do JumpCity w Gdyni, w ramach wygranej w ogólnopolskiej kampanii – Rowerowy Maj. Przed zajęciami udaliśmy się na Skwer Kościuszki, aby pospacerować i obejrzeć przy okazji liczne morskie atrakcje w postaci zabytkowych okrętów oraz dużych wycieczkowców . Następnie udaliśmy się na trampoliny, gdzie mogliśmy bezpiecznie nauczyć się podstaw akrobacji, poznać odruchy swojego ciała i opanowania psychicznego w sytuacjach ekstremalnych ale przede wszystkim bardzo dobrze się bawić i „przekroczyć granice grawitacji”. Wszystko to odbywało się pod bacznym okiem instruktorów, którzy dbali o bezpieczeństwo naszych uczniów.
Dnia 16.11.2022 r. 40 uczniów z klas I-III brało udział w wycieczce do Gdańska, dzięki dofinansowaniu z programu "Poznaj Polskę". Pierwszym punktem wycieczki były zajęcia warsztatowe oraz zwiedzanie wystawy interaktywnej w Ośrodku Kultury Morskiej. Po obiedzie i pysznej szarlotce z lodami, nie zwalnialiśmy tempa. Przemierzając ruchomą kładkę na Ołowiance podążaliśmy wzdłuż Motławy do kolejnego punktu w którym zwiedzaliśmy z przewodnikiem statek - muzeum "Sołdek". Wszyscy zmęczeni ale zadowoleni, pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do naszych domów
W dniu 16.11.2022r. uczniowie klas 4, 5 i 6, pod opieką p. J. Abramowicz, p. A. Rudzińskiej i p. J. Kraski wzięli udział w wycieczce do Gdańska, w ramach ministerialnego programu „Poznaj Polskę”. Celem wycieczki było kształtowanie świadomości historycznej poprzez krzewienie wiedzy na temat II Wojny Światowej, kultywowanie pamięci o jej ofiarach oraz historii Solidarności, ruchu związkowego i obywatelskiego ruchu oporu, a także innych ruchów opozycyjnych w Europie Wschodniej z czasów komunizmu.Zwiedzanie zaczęliśmy od wystawy głównej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, znajdującej się 14 metrów pod ziemią. Zajmująca powierzchnię niemal 5 tys. m2, jest jedną z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. Czytaj dalej...
Dzięki uprzejmości i znakomitej wiedzy przewodników, uczniowie dowiedzieli się o genezie i skutkach II Wojny Światowej, ofiarach i sprawcach, bohaterach oraz zwykłych ludziach, na których życiu wojna wywarła tragiczne piętno.Wystawę główną tworzyły trzy bloki narracyjne: „Droga do wojny”, „Groza wojny” oraz „Długi cień wojny”. Wizyta w muzeum stanowiła lekcję historii, która niewątpliwie wywarła na wszystkich ogromne wrażenie i pozwoliła przybliżyć uczniom wydarzenia związane z okresem II Wojny Światowej, o których należy pamiętać. Przed wizytą w kolejnym muzeum dzieci zjadły pyszny posiłek w restauracji Vidokowa, znajdującej się w wieży Muzeum. Następnie wyruszyliśmy pieszo do Europejskiego Centrum Solidarności. Zwiedzanie zaczęło się w Stoczni Gdańskiej, która niegdyś była miejscem pracy tysięcy ludzi. Uczniowie wysłuchali opowieści o trudnych dla Polaków czasach komunistycznych. Dowiedzieli się, jak ich determinacja doprowadziła do upadku systemów totalitarnych w Europie. Poznali historię Lecha Wałęsy, który był pracownikiem stoczni i został liderem pierwszego wolnego związku zawodowego Solidarność, a później został pierwszym w historii powojennej Polski wybranym demokratycznie prezydentem Polski. Zobaczyli Pomnik Trzech Krzyży, będący symbolem burzliwej i dramatycznej historii współczesnej Europy. Przeszli przez historyczną Bramę Główną z 20 postulatami pracowników, poznali wiele ciekawych informacji o powstaniu NSZZ “Solidarność”, wprowadzeniu Stanu Wojennego, obradach Okrągłego Stołu, pierwszych wolnych wyborach w Polsce i upadku komunizmu. Wycieczkę zakończyliśmy w godzinach wieczornych, zmęczeni ale z ogromem doznań i przeżyć wróciliśmy autokarem do szkoły. Pragniemy podziękować przewodnikom, którzy w przystępny i ciekawy sposób umożliwili uczniom poznanie tych trudnych fragmentów historii Polski.
Do oddziału przedszkolnego w naszej szkole uczęszcza uśmiechnięta Nadia. Razem możemy jej pomóc w realizacji marzeń. Pomóżmy zakupić lupę elektroniczną i przenośny powiększalnik, żeby Nadia mogła być bardziej samodzielna w nauce czytania i pisania. Link do strony: https://zrzutka.pl/fb3pkv
Informacje i materiały zaczerpnięto ze strony:https://zrzutka.pl/fb3pkv?fbclid=IwAR05dpqyR03n6kFMwOzax_-pEHNJuWuvso_4TewuoN0sMxOZ2W09lbBN9Cc
Uczniowie klasy 7, na lekcji plastyki, realizują tematykę związaną z fotografią i filmem. By poznać tajniki tych wypowiedzi artystycznych, stworzyli mini studio filmowe z użyciem sprzętu z programu #Laboratoriaprzyszłości. Mieli więc okazję wcielić się w operatorów kamer, prowadzących program czy reporterów. Na kolejnych lekcjach powstaną krótkie filmiki o szkole.
Uczniowie klasy 4, na lekcji plastyki, cofnęli się w czasie, aż do epoki paleoitu. Poznali malarstwo naskalne z jaskini Lascaux we Francji. Były to początki sztuki tworzonej przez człowieka. Większość malowideł przedstawia sceny z polowania, zwierzęta, a czasem bardzo schematyczne postacie. Na zajęciach powstały więc prace inspirowane tym okresem, które prezentujemy w galerii zdjęć.
W zeszłym tygodniu w szkole odbył się dwudniowy kiermasz książek. To jedno z zadań realizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, od kolorowanek dla młodszych dzieci do testów ósmoklasisty i książek tematycznych. Zaskoczyło nas ogromne zainteresowanie, za co składamy gorące podziękowania. Jeszcze raz dziękujemy Rodzicom i Uczniom oraz już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w następnym kiermaszu.
W naszej szkole w zeszłym miesiącu organizowany był konkurs na " Ekoludka " z warzyw i owoców. Spośród licznych, niezwykle pomysłowych i ciekawych prac, jury wyłoniło 3 zwycięskie. Autorkami były Daria K. z klasy 0, Amelia G. z klasy 2 oraz Karolina Ż. z klasy 3. Zwyciężczyniom, jak i pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i możliwości podziwiania waszych kreatywnych "Ekoludków". Zapraszamy do obejrzenia galerii prac.
Powered by aSc EduPage