• PIECZĄTKI Z ZIEMNIAKÓW

11.03.2024

Zabawa pieczątkami ma nieograniczone możliwości. Klasa I samodzielnie stworzyła własne pieczątki. Za pomocą nożyka uczniowie wycinali na powierzchni połówki ziemniaka dowolne wzory, następnie moczyli tak przygotowany stempel w farbie i odbijali na papierze. Było kreatywnie, wesoło i kolorowo.

• PROJEKT AKADEMIA GDAŃSKICH LWIĄTEK

11.03.2024

W ramach projektu Akademia Gdańskich Lwiątek 1 marca 2024 r. uczniowie klasy I odwiedzili jedno z obowiązkowych miejsc na liście Gdańska - Miejski Teatr Miniatura. Pierwszoklasiści obejrzeli spektakl pt. "Czarnoksiężnik z krainy Oz". Uczniowie byli zachwyceni scenografią i choreografią. Każda aktorka i aktor dali z siebie co najlepsze. Na koniec okazało się, co było wielkim zaskoczeniem, że sztuka została w tym dniu zagrana już setny raz.

• WIZYTA W ZUS W TCZEWIE

11.03.2024

Uczniowie klasy 2 oraz kilkoro uczniów z klasy 3, zostali zaproszeni do zwiedzania urzędu ZUS w Tczewie. Po instytucji oprowadzały nas przemiłe panie: Ania i Ada. Przybliżyły dzieciom tajniki swojej pracy oraz spraw jakimi zajmuje się urząd. Na zakończenie pracownice, obdarowały uczestników zajęć upominkami oraz materiałami edukacyjnymi. Następnie uczniowie udali się do sali zabaw Fun Day, gdzie oddali się pełnemu szaleństwu. Wszyscy do domu powrócili pełni wrażeń i w doskonałych humorach. Dziękujemy serdecznie ZUS w Tczewie za miłe przyjęcie oraz poświęcony nam czas.

• DZIEŃ KOBIET

10.03.2024

Wszystkim Paniom - małym i dużym, życzymy by ten Dzień Kobiet był przypomnieniem o Ich niezwykłej sile, mądrości i delikatności, które tworzą harmonię świata. Życzymy Wam, abyście zawsze otoczone były ludźmi, którzy doceniają Waszą wartość, inspirują do wzrostu i wspierają w każdej sytuacji. Niech każdy dzień przynosi nowe możliwości do śmiechu, miłości i spełnienia.

• NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

10.03.2024

1 marca wraz z mieszkańcami naszej gminy uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, oddając hołd bohaterom, którzy w imię wolności i niepodległości Polski, po II wojnie światowej, stawali w obliczu największych zagrożeń dla ojczyzny.

Uroczystości odbyły się w Giemlicach, gdzie w miejscowym kościele koncelebrowano mszę św. w intencji żołnierzy wyklętych, a następnie złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Franciszki Pomarańskiej ps. „Błyskawica”, która stała się symbolem walki z reżimem komunistycznym. Pomnik ten, będący symbolem bohaterskiej postawy oraz ofiary dla wolności, przypomina o trudnych czasach walki z reżimem komunistycznym, jaką podejmowali żołnierze wyklęci.

• ZACZAROWANA ZAGRODA

10.03.2024

"Zaczarowana zagroda" to lektura omawiana w klasie 2. W książce opisana jest praca polarników na Antarktydzie oraz zwyczaje pingwinów. Uczniowie klasy drugiej, z wielkim zaciekawieniem, śledzili losy pewnego pingwina oraz tajemniczych zniknięć z zagrody. Podsumowaniem lekcji z lektury było wykonanie makiety. Powstały fantastyczne prace, które prezentujemy w fotorelacji.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

28.02.2024

21.02 to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Co to jest facjata? Czym zajmowała się modystka? Czy język polski jest najtrudniejszym językiem na świecie? Klasy VIII w ramach przypomnienia rozwiązywała zadania z archaizmami, a klasa IV dowiedziała się, czym są archaizmy. Na koniec, podobnie jak aktorzy, ćwiczyliśmy piękną wymowę zmagając się z łamańcami językowymi.

• JĘZYK POLSKI NA TALERZU

20.02.2024

Czy wiecie, że bigos wymyślił Wojciech Wielądko w 1783 roku, a pierwowzorem sałatki warzywnej jest francuska macedoine, z kolei Dzień Schabowego obchodzimy 7 listopada? Tych odkryć dokonali uczniowie kl. 6, opracowując temat: „Nie wszyscy jesteśmy tacy sami”. Jednym z zadań było ułożenie hasła reklamującego wybrane przez siebie danie kuchni polskiej. Oto niektóre z nich: „Gdy bigosu trochę zjesz, to się lepiej poczujesz”. „Gdy ci smutno i deszcz pada, weź pierogi, które się szybko zjada”. „Gdy schabowego dziś usmażysz, cały dzień będzie ci się darzyć”. Na koniec lekcji Amadeusz poczęstował przygotowaną przez siebie (z niewielką pomocą mamy) sałatką jarzynową. Było smacznie!

• PLANSZÓWKI W KLASIE 2

20.02.2024

Gry planszowe to świetna forma rozrywki i edukacji. Umożliwiają spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi, poprawiając kontakty społeczne i emocjonalne. Uczniowie klasy 2 wykonali własne gry. Wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Zadbali również o przygotowanie kostek, pionków czy pudełka do przechowywania. Na koniec zajęć wszyscy zagrali w swoje planszówki.

• POCZTA WALENTYNKOWA

17.02.2024

Walentynki to dobry czas na rozmowy o uczuciach i emocjach. To także sprzyjająca okoliczność do sprawiania radości innym, dostrzegania dobrych cech u kolegów i koleżanek, okazywania sobie sympatii i przyjaźni. Mały Samorząd Uczniowski zorganizował z tej okazji tradycyjną pocztę walentynkową. Skrzynka pocztowa szybko zapełnia się kolorowymi kartkami, zawierającymi miłe słowa. Radosna atmosfera udzieliła się wszystkim uczniom.