• WYCIECZKA KLASOWA

            05.11.2023

            Dnia 19 października 2023 roku uczniowie klasy 5 i 6 stanęli dzielnie w obliczu wyzwania "Szkółki Przetrwania" podczas wycieczki szkolnej do Żuławki na Kociewiu. To była niezwykła przygoda, która pozwoliła im zdobywać nowe umiejętności i budować więź w grupie. Czytaj dalej...

            Podczas tej wyprawy nasi uczniowie uczyli się rozpalać ogniska, budować szałasy, próbowali potrawy dla odważnych i brali udział w wielu innych emocjonujących atrakcjach. To wszystko pozwoliło im nie tylko na zdobycie praktycznych umiejętności przetrwania, ale także na rozwijanie wartości takich jak współpraca i wzajemne wsparcie.

            Zakończenie wycieczki było pełne uśmiechów i słów pełnych entuzjazmu: "Chcemy tu jeszcze wrócić!" To dowód na to, że ta niezwykła przygoda pozostawiła nie tylko wspomnienia, ale także zapewniła naszym uczniom niezapomniane doświadczenie, które pomogło im wzrastać jako jednostki i członkowie grupy.

          • TYDZIEŃ TEMATYCZNY

            05.11.2023

            W okresie od 23 do 27 października, to właśnie dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego, nasza szkoła gościła tydzień tematyczny, który dostarczył nam wiele radości i niezapomnianych chwil. Każdy dzień tego wyjątkowego tygodnia był poświęcony określonemu motywowi, co ożywiło zarówno korytarze szkolne, jak i serca uczniów.

            Rozpoczęliśmy od "Dnia Okularów", podczas którego mieliśmy okazję wyrazić swoją osobowość, eksponując różnorodne style okularów, zarówno korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. Następnie przyszedł czas na "Dzień Jak z Bajki", podczas którego przebraliśmy się za naszych ukochanych bohaterów z bajek, co stworzyło magiczną atmosferę w naszej szkole. Na zakończenie tygodnia przypadał "Dzień Barw Jesiennych", który zanurzył nas w piękną aurę tej pory roku, dekorując szkolne korytarze jesiennymi liśćmi i barwnymi ozdobami. Ostatnim, ale równie ekscytującym dniem, był "Dzień Piżamy", kiedy to uczniowie przybyli do szkoły w wygodnych i zabawnych pidżamach, co uczyniło nasze korytarze bardziej przypominające nocne przyjęcie.

            Ten tydzień obfitował w uśmiechy, pomysły i możliwości. Muzyka, towarzysząca nam podczas przerw, tworzyła jeszcze przyjemniejszą atmosferę. Pragniemy z serca podziękować wszystkim zaangażowanym, którzy przyczynili się do tego wyjątkowego wydarzenia i sprawili, że nasza szkoła stała się jeszcze bardziej przyjaznym miejscem. Dziękujemy!

          • EKOLOGICZNE TETRIS

            01.11.2023

            W zerówce dobrze znamy pojęcie ekologii i wiemy, iż małym nakładem jesteśmy w stanie zrobić coś z niczego. Tak powstała właśnie gra Tetris z wytłoczek po jajkach. Potrzebujemy dwie paletki po jajkach ( wielkość na 30 sztuk w palecie), z czego jedna posłuży nam za podstawę, a druga do pocięcia w dowolne kształty, które każdy malujemy innym kolorem. Potem już tylko główka myśli, a ręce pracują i próbują złożyć elementy w całość. Naszym zerówkowiczom bardzo się ona spodobała.

          • EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA Z PREZESEM WKS ZBROJNI DLA RP

            29.10.2023

            W naszej szkole, w ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa odbyło się szkolenie uczniów klasy 7 i 8. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego posługiwania się bronią strzelecką, nauczyli się odpowiedniej postawy podczas strzelania, chwytu strzeleckiego i zgrania przyrządów celowniczych. Dowiedzieli się jakie są rodzaje i budowa broni strzeleckiej i rodzaje amunicji. Szkolenie poprowadził Pan Tomasz Gajcy, były żołnierz, instruktor i prezes Wojskowego Klubu Sportowego Zbrojni dla RP. To była niezwykła okazja dla młodzieży do potrzymania broni w ręku, dla niektórych pierwszy raz w życiu. Może będzie to początek przygody ze strzelectwem sportowym, albo pomysł na aktywny dzień na strzelnicy z rodziną w towarzystwie. Serdeczne podziękowania dla Wojskowego Klubu Sportowego #Zbrojni dla RP za poświęcony czas i przekazaną wiedzę. https://www.facebook.com/Zbrojni

          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

            15.10.2023

            Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę Nauczycielom, Pracownikom spełnienia najskrytszych marzeń, by każdy dzień był niepowtarzalny. Niechaj Wasze cele i plany się spełniają. Byście na co dzień doświadczali wielu radości, chwil pełnych sukcesów i spełnienia zawodowego. Niech Wasza praca przynosi satysfakcję i daje dużo energii do dalszego trudu, Dziękuję Wam za codzienną inspirację, cierpliwość, zrozumienie i wsparcie.

            Beata Kwiecień

            dyrektor szkoły

          • UROCZYSTE OTWARCIE EKOPRACOWNI

            12.10.2023

            9 października 2023 r. to dzień, w którym nastąpiło uroczyste otwarcie EKOPRACOWNI – zielonego serca szkoły. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Urzędu Gminy P. Sylwia Makrucka Kierownik Referatu Kultury, Oświaty i Sportu Gminy Cedry Wielkie, P. Krzysztof Pudyszak Kierownik Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz przedstawiciele rodziców – P.Dominika Grzylewska Przewodnicząca Rady Rodziców, P.Magdalena Lech – sołtys wsi Wocławy. Czytaj dalej...

            Utworzenie nowoczesnej sali do zajęć przyrodniczych – EKOPRACOWNI było możliwe dzięki dofinansowaniu w wysokości 50 000 zł przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki otrzymanym środkom możliwe było wyposażenie klasy w nowoczesne ławki w kształcie trójkąta umożliwiające nieszablonowe ustawianie. Wyposażono pracownie w nowe szafy, w których możliwa jest ekspozycja modeli i pomocy naukowych. Sala została wyposażona także w mobilne laboratorium.

            Zanim sala została w pełni wyposażona należało ja odmalować. Prace malarskie były możliwe dzięki środkom finansowym otrzymanym z budżetu Gminy Cedry Wielkie.

            Powstanie pracowni wiązało się z licznymi pracami, które zostały wykonane przez rodziców, pracowników szkoły.

            Mamy nadzieję, że nowoczesna sala będzie miejscem realizacji aktywnych zajęć przyrodniczych, lekcji otwartych…

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację zadania.

          • CO SŁYCHAĆ U PIERWSZAKÓW?

            12.10.2023

            Za nami pierwszy miesiąc nauki. Co słychać u naszych pierwszaków? Pracują bardzo intensywnie i wytrwale. Był czas na integrację oraz ustalenie wspólnych zasad, których będą przestrzegać w klasie i w szkole. Rozwijają wyobraźnię i kreatywność podczas wykonywania prac plastyczno-technicznych. Starają się z całych sił by pięknie pisać oraz czytać. Przy tym wszystkim jest dużo zabawy i uśmiechu.

          • SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM POLICJI

            10.10.2023

            Dnia 10 października odbyło się spotkanie z Funkcjonariuszem Policji. Zajęcia dotyczyły odpowiedzialności cywilno-prawnej dzieci i młodzieży. Pan Jakub Radziwilski odniósł się do wielu ważnych kwestii dotyczących zagrożeń współczesnego świata. Ponadto przestrzegał i omawiał konsekwencje prawne zachowań niezgodnych z normami społecznymi. 

          • NOC BIBLIOTEK

            08.10.2023

            Czy biblioteka jest nudnym miejscem? Nic a nic! Udowodniła to klasa VIII angażując się w akcję 'Noc bibliotek'. Uczniowie przeistoczyli się w bibliotecznych detektywów rozwiązując zagadki, było pisanie anonimów, tworzenie ekslibrisów, prelekcja filmu animowanego 'Moja mama gorylica' nakręconego na podstawie książki Fridy Nilsson o tym samym tytule. Wieczór zakończyliśmy wieczorkiem poetyckim z poezją Szymborskiej (recytowaną i śpiewaną, po polsku i po ukraińsku) ale też Fredrowskimi zabawnymi odami i balladami. Z min uczniów wyczytać można było, że świetnie się bawili.

          • PAŹDZIERNIK - MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

            08.10.2023

            Drodzy Uczniowie i Rodzice! Od 2008 roku październik stał się Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. W tym roku hasło przewodnie to "Absurd nie czytać ". Nasza biblioteka również czynnie uczestniczy w tym świecie. Klasa VIII czynnie zaangażowała się w akcję 'Noc bibliotek', ale to nie wszystko! Od jutra zaczynamy tydzień z biblioteką. Przed nami kiermasz książek (wtorek-czwartek), dni tematyczne, a także bookcrossing i plant crossing (te akcje zakończą się 31.10) Zapraszam do czynnego udziału! Więcej informacji dzienniku elektronicznym.

          • WYBORY DO MAŁEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

            08.10.2023

            5 października odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego. Kandydowało 8 uczniów: z klasy II Oliwia Dereszkiewicz, Alicja Jakób, Karolina Szparniak, Kacper Miazgowicz, z klasy III

            Ewa Krzemińska, Amelia Gołuchowska, Marcel Jastrzębski, Maja Dąbek. Po krótkiej prezentacji każdego z kandydatów, uczniowie przystąpili do wyborów i ostatecznie przewodniczącym został Marcel, zastępcą Alicja, a skarbnikiem Amelia. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy wyrazili chęć pracy w samorządzie. Wygranym życzymy owocnych działań oraz wypełnienia postulatów ze swoich programów.

          • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

            08.10.2023

            W dniu 2.10.2023 roku w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych, który miał na celu promowanie różnorodności językowej i kulturowej. To był wyjątkowy dzień, pełen edukacji i radości.

            Mamy przyjemność ogłosić wyniki konkursu. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy VII, reprezentująca język chorwacki, w składzie: Ania T., Amelka P. i Igor D. To wspaniałe osiągnięcie, które dowodzi Waszych umiejętności językowych i zaangażowania.

            Drugie miejsce przypadło drużynie klas VI. Gratulujemy zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom za udział w tej inspirującej imprezie. Wasza obecność i wysiłek sprawiły, że ten dzień był wyjątkowy.

            Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Europejskiego Dnia Języków Obcych. Kontynuujmy promowanie różnorodności językowej i kulturowej w naszej społeczności szkolnej. Gratulacje dla zwycięzców, a wszystkim życzymy dalszych osiągnięć i pasji w nauce języków obcych.