• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

20.11.2022

W naszej szkole również uczciliśmy tak ważny dla wszystkich Polaków dzień. Tego dnia odbył się uroczysty apel, poprzez który uczniowie w sposób szczególny złożyli hołd wdzięczności Wszystkim, którzy w przeszłości oddali życie za naszą Ojczyznę, a także pokazali swoją miłość i przywiązanie do Polski. Uczniowie całej szkoły wraz z gronem pedagogicznym oraz pracownikami szkoły wspólnie odśpiewali Hymn Narodowy. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Dzieci ubrane w barwy narodowe recytowały wiersze o swojej ojczyźnie oraz śpiewały piosenki patriotyczne. Uczniowie klasy 1 otrzymali szkolne legitymacje. Następnie reprezentacja szkoły uczestniczyła w gminnych obchodach święta. Zapraszamy do obejrzenia videorelacji z występów. Link: https://fb.watch/gVI64UmDDL/

• SUKCES SPORTOWCÓW

08.11.2022

W dniu 4 listopada na hali sportowej w Cedrach Wielkich rozgrane zostały Gminne Zawody w Tenisie Stołowym w 2 kategoriach wiekowych.Dziewczęta w kategorii wiekowej U2010 zajęły III miejsce, a chłopcy w kategorii U2008 zajęli II miejsce.Chłopcy w kategorii U2010 zajęli miejsce I i dziś reprezentowali naszą szkołę i gminę w rozgrywkach powiatowych.Adam, Antek i Oliwier w klasyfikacji zajęli II miejsce. Serdecznie gratulujemy sportowcom!

• PAMIĘTAMY

08.11.2022

Tuż przed świętem Odzyskania Niepodległości uczniowie klas VII i VIII na lekcjach języka polskiego rozmawiali o tym, co to znaczy być patriotą we współczesnym świecie. Dzięki projektowi 'BohaterOn' mieliśmy okazję obejrzeć film o Powstańcach Warszawskich, a także poznać niektóre sylwetki osób będących świadkami tamtych wydarzeń. Klasa VII przygotowała gazetkę dotyczącą zbliżającego się święta, a także wyhaftowała przypinki- flagi Polski. Przypinki wykonano wykorzystując materiały krawieckie otrzymane w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości. Być patriotą, to znaczy pamiętać. MY PAMIĘTAMY!

• WIZYTA W HEWELIANUM

07.11.2022

28.10.22 klasa 1 z Panią Dorotą Gawrońską oraz klasa 0 z Paniami Julitą Kraską oraz Katarzyną Jereczek wybrały się do Centrum Hewelianum na Górze Gradowej. Mieliśmy okazję zwiedzić wystawę dookoła świata, dzięki której poznaliśmy ciekawostki z życia flory i fauny kontynentów, a także mogliśmy doświadczyć różnych zjawisk atmosferycznych np. siły wiatru podczas huraganu. Po pasjonującej wystawie przyszedł czas na zajęcia edukacyjne "Odlotowe balony", gdzie sprawdzaliśmy jak różne rzeczy zachowują się w powietrzu. Uwieńczeniem zajęć był eksperyment z magicznie nadmuchującym się balonem.

• DZIEŃ KOLOROWEGO LIŚCIA

07.11.2022

26 października Samorząd Uczniowski ogłosił Dniem Kolorowych Liści. Na szkolnym korytarzu zrobiło się jesiennie, barwnie: brązowo, czerwono, żółto, pomarańczowo i zielono. Uczniowie wkomponowali się w aurę, która towarzyszy nam za oknem. Szkolna akcja udowodniła, że po raz kolejny potrafimy działać RAZEM. Samorząd Uczniowski

• GOFRY W SZKOLE

07.11.2022

20 października odbyła się w naszej szkole akcja zorganizowana przez Samorząd Uczniowski “GOFRY W SZKOLE”. Każdy uczeń otrzymał od członków SU w tym dniu gofra. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, a zapach gofrów roznosił się po całej szkole. Słodki poczęstunek był możliwy dzięki anonimowemu darczyńcy, któremu serdecznie dziękujemy! Samorząd Uczniowski

• NIE JEST KOLOROWO

07.11.2022

Serdecznie zapraszamy do udziału w 8 edycji akcji Nie jest kolorowo. Tym razem zbiórka odbędzie się w dniach 31 października – 14 listopada 2022 roku.

Przedmiotem zbiórki są nowe przybory szkolne – pióra, długopisy, kredki, plastelina, farbki, zeszyty, bloki rysunkowe, plecaki oraz wszystkie inne materiały, które są niezbędne do nauki i rozwoju uczniów.

• #SZKOŁAPAMIĘTA

07.11.2022

Jak co roku uczniowie młodszych i starszych klas, przed zbliżającym się Świętem Zmarłych, udali się na pobliski cmentarz, aby go uprzątnąć i zapalić znicze. W tym czasie pamiętamy nie tylko o naszych bliskich zmarłych, ale i tych, o których już nikt nie pamięta i nikt nie odwiedza. To Oni stanowili społeczność naszej miejscowości, tworzyli jej historię i kulturę. Część Ich pamięci.